Kaizen
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 8 | Nivo: VIša PTT škola

Sadržaj
Uvod
Kaizen
Kaizen u Srbiji
Zaključak
Literatura
Uvod
Kroz ovaj rad ću vas upoznati sa kako sa značenjem reči Kaizen, tako i sa njegovom primenom na našim prostorima. Naravno da se već može zaključiti sa kojih prostora potiče ova reč, to je stara japanska reč za kvalitet, odnosno za planiranje kvaliteta. Kod nas se ovaj metod upravljanja primenjuje u japanskoj firmi ‘’Japan Tobbaco International’’ koji se nalazi u Senti. Ovo preduzeće je posetio Masaki Imai, osnivač i direktor ‘’Kaizen Instituta’’ koji je ujedno i utemeljivač teorije Kaizen. Ta firma je na njega ostavila prilično dobar utisak i on nije krio svoje zadovoljstvo. Bio je toliko ljubazan da nam kaže i par saveta kako bi sve firme u Srbiji mogle da primenjuju ovaj koncept kako bi se lakše izašlo iz krize i kako bi se drastično smanjio broj otpuštenih radnika i zatvaranja firmi. Konkretnije o svemu ovome ćete saznati u nastavku rada.
Kaizen
Kaizen je japanska filozofija koja se fokusira na nastavak napretka kroz sve životne aspekte. Nastala je od reči kai što znači promena i od reči zen što znači dobro. Kada se koristi na radnom mjestu aktivnosti Kaizena omogućavaju kontinuitet napretka svih oblika biznisa, od manufakture do menadžmenta. Poboljšanjem standardnih aktivnosti i proizvodnje, Kaizen ima za cilj da eliminiše gubitke. Kaizen se prvo koristio u nekoliko japanskih biznisa nakon oporavka zemlje poslije drugog svjetskog rata, uključujući Toyotu, i od onda su se raširili po cijelom svijetu.
Kaizen je dnevna aktivnost s ciljem koji ide iznad jednostavnih poboljšanja proizvodnje. To je takodje proces koji, ako je uradjen kako treba, humanizuje radno mjesto, eliminiše prekovremeni teški rad i uči ljude kako da eksperimentišu na poslu koristeći naučne metode i kako da smanje gubitke u poslovnom procesu.
Ljudi iz svih oblasti mogu primjenjivati Kaizen, od direktora pa na niže, kao i vanjski saradnici kada je to potrebno. Veličina Kaizena može biti individualna ili mala grupa, ili velika grupa. U Toyoti je obično lokalni napredak radne stanice i uključuje malu grupu koja unapredjuje svoj radni okoliš i produktivnost. Ova grupa se najčešće kroz Kaizen uvodi pomoću linjskog supervizora, ponekad je to jedini njegov posao.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!